Чи небезпечний FLiRT?

21 August 2024
Чи небезпечний FLiRT?

4,5 роки тому перший раз зафіксували випадок COVID-19 на території України. З тих часів пандемія змінилася, кроновірусна інфекція вийшла з переліку особливо небезпечних хвороб.

І ось зараз знов набирають оберти випадки захворювання COVID-19 з назвою FLiRT.

 

FLiRT – новий штам коронавірусу в Україні

Грайлива назва, але зовсім не має відношення до кохання. Назва виходить з позначення мутацій у білку, який дозволяє SARS-CoV–2 прикріплюватися до клітин тіла людини (F456L, V1104L і R346T). Цей вірус краще обходить наш імунітет і швидко переходить від людини до людини. На щастя, ще немає ніяких дослідів, які б вказували на те, що цей різновид COVID-19 викликає тяжчий перебіг захворювання, ніж попередні.

За липень в Україні на COVID-19 захворіли 11 389 осіб, 2 672 з них пройшли стаціонарне лікування – це 23,46% від загальної кількості випадків. Тобто, майже кожного четвертого було госпіталізовано. При наявності симптомів краще залишатися вдома, щоб не наражати на хворобу інших, оскільки цей штамм вірусу дуже швидко зв’язується з клітинами людини. Є припущення, що FLiRT обходить імунітет від раніше перенесеного вірусу COVID-19, а також від вакцинації.

При перший наявних симптомах вірусної інфекції необхідно звернутися дистанційно до сімейного лікаря або до лікаря через страхову компанію. Після проведення онлайн консультації, беручи до уваги симптоми, лікар може відкрити лікарняний на період до пʼяти календарних днів. За потреби, дистанційно можна отримати 1 електронний рецепт. Якщо ваш стан різко погіршується – негайно зверніться повторно до лікаря для можливості очної консультації або госпіталізації в інфекційне відділення.

Бережіть себе та не забувайте про страховий захист!