Страхування від воєнних ризиків

Страхування від воєнних ризиків – головні особливості

Страхування від воєнних ризиків

У світовій страховій практиці при укладанні договорів страхування війна завжди вказувалася як типовий виняток. Для страхування від воєнних ризиків застосовують окремі програми. Причому такі договори традиційно укладають до початку активних бойових дій. Однак ситуація, що склалася в Україні після розв’язання повномасштабної війни в 2022 році, стала причиною безпрецедентних змін у вітчизняній страховій практиці.

Провідні страхові компанії України відгукнулися на запит приватних осіб і бізнесу й розробили договори, за якими можна застрахуватися від воєнних ризиків безпосередньо під час війни. Щоправда, у таких договорів є певні нюанси.

Страхування від воєнних ризиків – це різновид асекурації, який гарантує захист від небезпек, пов’язаних із воєнними діями. Мета такої страховки – забезпечити компенсацію збитків, спричинених війною. Договори такого типу можуть бути вкрай корисними приватним особам. Ще більше вигоди страхування від воєнних ризиків дає бізнесу.

Розмір компенсації залежить від умов договору і, в залежності від обставин, може бути різним. Щоправда, включити воєнні ризики у договір страхування можуть лише клієнти з тилу, де є небезпека обстрілу безпілотниками чи ракетами. Справа в тому, що об’єктивно порахувати страхові виплати для регіону, де постійно працює ворожа артилерія (на лінії бойових дій), вкрай складно.

Що можна страхувати під час війни?

Коли йде мова про воєнні ризики в межах договору страхування, традиційно мають на увазі такі ситуації:

  • влучання в застрахований об'єкт ракети чи її уламків
  • влучання засобів ППО чи їхніх уламків
  • влучання безпілотних літальних апаратів чи їхніх уламків
  • влучання в об'єкт інших знарядь і засобів війни
  • офісна техніка
  • умеблювання

Страховий захист від цих ризиків може застосовуватися до різних видів майна:

  • 01

    комерційні споруди: промислові об'єкти, магазини, склади, офіси тощо

  • 02

    продукція, сировина чи товари (на складі, в обороті чи на виробництві)

  • 03

    виробниче обладнання, інструменти, устаткування

  • 04

    оздоблення приміщень

Консультація спеціаліста

Крім того, деякі страхові компанії вносять воєнні ризики і в програми добровільного медичного страхування. З їхньою допомогою можна застрахувати здоров’я та життя персоналу від нещасних випадків, які можуть трапитися в результаті воєнних дій: руйнування будівлі чи пожежа під час обстрілу, попадання снарядів, ракет тощо.

  • Як оформити страхування від воєнних ризиків?

    Умови страхування під час війни в різних страхових компаніях можуть мати певні відмінності та передбачати різні нюанси, в яких важливо ретельно розібратися до підписання договору. Для цього потрібен час, а головне – досвід співпраці зі страховиками. Це допоможе не упустити з уваги важливі нюанси договору, а також вибрати з-поміж усіх пропозицій вітчизняного страхового ринку саме ту, яка буде найвигіднішою для вас і вашого бізнесу.

    Найлегший спосіб застрахувати себе, свій бізнес, майно чи персонал на найбільш вигідних умовах – через брокера. Страховий брокер – це персональний представник у світі страхування, який вибере для вас найкращі пропозиції страховиків та допоможе з оформленням усіх необхідних документів.

Наша компанія «Страховий адвокат» є однією із найуспішніших і найдосвідченіших у сегменті брокерських послуг. Ми співпрацюємо з найбільш надійними страховими компаніями України, які гарантовано виконують свої зобов’язання. Ми допомогли з оформленням страховок декільком сотням компаній. Тож можете бути впевнені – допоможемо й вам.

Замовте консультацію і отримаєте пропозицію, яка підходить саме вашій компанії

Відправити