Fintech-сектор та кіберстрахування

13 April 2018
Fintech-сектор та кіберстрахування

Ще в 2014 році страхування online мало кого цікавило. Європейське фінансування страхування через інтернет було трохи більше $1 млн.

А підсумки 2017 року показали, що це ринок в $ 136 млн. інвестицій. Завдяки стартапам і онлайн сервісам темпи зростання не скоротяться.

Банки, інвестиційні платформи і венчурні фонди вклали в цей сегмент значні кошти за останні три роки.

Український ринок рухається за аналагичним трендом. Прогноз на найближчі п’ять років – страхові компанії йдуть в діджитал. Провайдери запускають онлайн страхування, автоматизують процеси, інвестують в розробку сервісних платформ та впроваджують мобільні додатки і чат-боти в месенджерах.

Розвиток страхування також привів до попиту на кібербезпеку. Клієнти все більше цікавляться страховими послугами, що пов’язані з кібер ризиками.

Одні з найцікавіших стартапів 2017 – це технології, які здатні визначити кібер загрозу в режимі реального часу, замінити звичні паролі іншими інструментами авторизації. Це платформи для квантових обчислень, для моніторингу та управління відбитками пальців клієнтів і блокування можливих загроз витоку даних. Компанії впроваджують архітектуру блокчейн для безпечного обміну даними.

Більшість лідерів галузі вважають втрату репутації бренду від кібер-атак основною причиною впровадження програм кіберстрахування в своїх операціях.

За останні кілька років кібер-аналітики відстежували швидке зростання криміналізації інтернету. За прогнозами збитки, нанесені кібер-злочинністю, сягнуть 6 трильйонів доларів на рік до 2021 року.

Сьогодні близько 50 компаній пропонують кіберстрахування в ЄС. Страхові внески становлять від 3,5 до 4,7 млрд. євро на рік.

У США страхування кібер ризиків пропонують понад 130 компаній.

Кіберстрахування – це складні ризики, на які все ще чекає економіка України.

На даний момент в країні немає перестрахування, андреррайтінга, статистики та історії. Це означає, що і підстав для розвитку таких видів страхування теж немає.

А ми пам’ятаємо, що 27 червня 2017 року понад 2000 українських компаній постраждали від вірусу Petya.