Нормалізація сну та як впоратись з тривогою

26 July 2023
Нормалізація сну та як впоратись з тривогою

Сон є однією з найважливіших функцій організму, яка відіграє ключову роль у збереженні фізичного та психічного здоров’я. Проте, стресові умови, особливо ті, що супроводжуються війною, можуть значно погіршити якість сну та призвести до відчуття постійної тривоги та проблем зі сном. У цій статті ми розглянемо деякі рекомендації та стратегії для нормалізації сну, заспокоєння тривоги та покращення загального стану в умовах війни.

Чому сон так важливий?

Сон має суттєвий вплив на наше фізичне та психічне здоров’я. Під час сну організм відновлюється, зміцнюється і відбуваються процеси регенерації клітин та тканин. Крім того, сон має важливе значення для нормального функціонування нервової системи та процесів пам’яті та навчання. Якщо сон порушений, це може призвести до різних проблем, таких як погіршення концентрації, зниження ефективності та здатності до прийняття рішень, серцево-судинних захворювань, гормональних збоїв.

Як подолати тривогу перед сном?

  1. Практикуйте релаксаційні техніки: вивчення методів релаксації, таких як глибоке дихання, йога, прогресивна м’язова релаксація або медитація, може допомогти заспокоїти розум і зняти тривогу перед сном.
  2. Створіть сприятливе середовище для сну: забезпечте комфортний сон, затемніть кімнату, використовуйте засоби для зниження шуму, провітрюйте кімнату.
  3. Стимулятори: перед сном уникайте вживання кави, чаю, алкоголю, нікотину та важких страв, оскільки ці речовини можуть стимулювати нервову систему та впливати на процес засинання.
  4. За потреби вживайте вітаміни: часто проблеми зі сном пов’язані з нестачею вітамінів групи B в організмі.
  5. Розвивайте позитивні ритуали перед сном: впровадження ритуалів перед сном, таких як читання книжки, теплий душ або склянка теплого молока, допоможе організму налаштуватися на сон.
  6. Дотримуйтесь регулярного розпорядку дня: намагайтеся лягати і прокидатися приблизно в один і той же час, навіть якщо це може бути викликом.
  7. Обмежте використання електроніки: синє світло, що випромінюється екранами телефонів та комп’ютерів, може перешкоджати виробленню мелатоніну – гормону сну. Спробуйте обмежити використання гаджетів перед сном.
  8. Дотримуйтесь інформаційної гігієни: розробіть свій алгоритм, як і коли ви споживаєте інформацію. Довіряйте тільки перевіреним джералам.
  9. Допомагайте: працюйте на перемогу, робіть донати. Пам’ятайте, що добрі справи також знажують рівень тривоги.

 

Нормалізація сну в умовах війни може бути викликом, але деякі регулярні зусилля та стратегії можуть допомогти поліпшити якість сну та знизити рівень тривожності. Пам’ятайте, що догляд за своїм фізичним та психічним здоров’ям є ключовим. Попереду тільки перемога та розвиток!

Бережіть себе, вчасно звертайтесь за кваліфікованою допомогою та не забувайте про страховий захист.