Ризики підприємств атомної промисловості

12 June 2019
Ризики підприємств атомної промисловості

Цього місяця вийшла остання серія міні-серіалу HBO “Чорнобиль”. Проект очолив рейтинг серіалів всіх часів за оцінкою глядачів. Події сюжету розгортаються після вибуху реактора на Чорнобильській атомній електростанції, однієї із найбільших техногенних катастроф в історії.

Ми підготували цифри та факти зі сфері страхування ризиків підприємств атомної промисловості.

Чи знали ви, що:

 Виробництво ядерної енергії в даний час забезпечує близько 13-14% світової електроенергії завдяки близько 450 енергетичним реакторам у більш ніж 30 країнах.

 Договір страхування АЕС Фукусіма I не передбачав виплат за збитки, заподіяні в результаті землетрусу і цунамі (збиток не менше $130 млрд).

 Price–Anderson Nuclear Industries Indemnity Act – федеральний закон Сполучених Штатів, що регулює питання відповідальності за всі невійськові ядерні об’єкти, побудовані в США до 2026 року. Відповідно до закону, всі АЕС повинні отримати максимальну суму страхування від інцидентів, пов’язаних з ядерною енергетикою, яка доступна на страховому ринку (станом на 2017 рік $450 млн на реактор).

 Атомний пул, ядерний пул – це страховий пул, який страхує або перестраховує ризики підприємств атомної промисловості та бере участь в перестрахуванні атомних ризиків інших атомних пулів.
Ядерний страховий пул України створено у вересні 2003 р. для співстрахування ядерних ризиків на умовах солідарної відповідальності.

 НАЕК “Енергоатом” і страхова компанія “ПРОСТО-страхування” від імені Ядерного страхового пулу України (ЯСПУ) 22 березня 2018 року уклали договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності за ядерний збиток вартістю 191,1 млн грн. (5,07 млн спеціальних прав запозичення, СПЗ).