ТОП-7 HR трендів 2018 року

30 May 2018
ТОП-7 HR трендів 2018 року

Напевно, ви теж це помітили. Процеси в HR відділі вашої компанії модифікуються.

Шлях, за яким компанії розвивають свою корпоративну культуру, безперервно еволюціонує. 2018 рік не виняток – організації прагнуть поліпшити атмосферу на робочому місці, щоб іти в ногу з бізнес-трендами і змінами на ринку.

Все в відділі Human Resources поступово змінюється – процес найму, аналітика, діджиталізація. Важливо, щоб організації були в курсі поточних тенденцій в галузі управління персоналом. Страховий адвокат зібрав для вас ТОП-7 HR трендів 2018 року: рекомендації і прогнози західних фахівців.

Діджиталізація

Особливо активно діджиталізація впливає на рекрутинг. Автоматизація первинного відбору претендентів та інтерв’ю з ботами – це вже реальність. Така практика значно підвищує точність і ефективність підбору персоналу. Завдяки штучному інтелекту бізнес відразу отримує відчутну вигоду.

Також 2018 рік змінює спілкування і висловлення почуття вдячності між колегами.

Отримання похвали і визнання від менеджерів завжди було одним із кращих мотиваторів для співробітників. Сьогодні компанії використовують різні онлайн-платформи для взаємної оцінки і позитивних відгуків. У такий спосіб співробітники можуть дякувати один одному, висловлювати почуття вдячності за внесок у загальну справу.

Корпоративне навчання

Ключовий виклик в епоху ботів і штучного інтелекту – здатність швидко знаходити, відсівати і засвоювати інформацію.

Компанії все активніше використовують масові відкриті онлайн-курси. Тренінги, що відривають колектив від роботи на кілька днів, стають все менш популярні.

Інтерактивні навчальні платформи, платформи мікронавчання, наставництво і менторинг, коучинг і управління потенціалом – основні інструменти і практики для розвитку і навчання персоналу в 2018 році.

Work-life balance

Ще один спосіб, яким HR може допомогти утримати людей і підвищити цінність бізнесу, – надати співробітникам гарну робочу атмосферу. Компанії задіюють різноманітні інструменти для боротьби з емоційним вигоранням і стресом співробітників.

Для того, щоб підтримати уровнь балансу між роботою та життям, багато компаній все більше залучають співробітників на часткову зайнятість, гнучкий графік або навіть фріланс. За даними Intuit 2020 Report фрілансери можуть скласти до 40% робочої сили до 2020 року.

Пріоритет – задоволеність співробітника робочою атмосферою і досвідом у компанії

2018 – це рік, коли лідери фокусуються на розробці “досвіду співробітника”. Впроваджується екосистема, яка об’єднує три основні аспекти: взаємодія, культура й управління продуктивністю. Співробітники можуть розраховувати на більш комфортну та мотивуючу робочу атмосферу. Атмосферу, що залучає співробітників.

Фахівці відділу кадрів розробляють employee journey map, карту поведінки співробітника, фокусуючись на завданнях і потребах колективу та розвитку досвіду співробітників.

Такий пріоритет є частиною стратегії утримання співробітників. Тренд також обумовлений впливом мілленіалів і покоління Z на ринок праці. До 2020 року представники покоління Z складуть 25% кадрового ринку в світі. Ті компанії, які зможуть адаптуватися до потреб нового покоління, отримають суттєві переваги перед конкурентами.

Гейміфікація набирає обертів

Гейміфікацію можна застосовувати як техніку мотивації поведінки. Переносити алгоритми з традиційних і соціальних ігор в неігрове середовище.

Ефективна програма гейміфікації насправді більше схожа на програму лояльності, оновлену для досягнення реальних бізнес-цілей, замість балів, очок, значків або рівнів. Цікавий спосіб заохочення участі та залучення співробітників в різних завданнях – це перетворити їх на гру. Наприклад, участь в оздоровчих ініціативах.

Страховка і ощадний рахунок

Західні компанії надають співробітникам медичну страховку, в тому числі і план медичного страхування з високою франшизою (a high deductible health plan, HDHP) з ощадним рахунком (health savings account, HSA). Така програма страхування стає все більш поширеною. Згідно з дослідженням про пільги SHRM, 55 відсотків роботодавців запропонували плани з HSA в 2017 році, це на 13% вище, ніж у 2013 році.

У той час як програми з більш високими франшизами повинні бути непопулярні серед співробітників, ця медична страховка має багато переваг. Одна з таких переваг – можливість використовувати HSA в якості пенсійного ощадного ресурсу, вільного від оподаткування.