Перші осінні листя приходять з непроханими гостями – звичними застудами та вірусними інфекціями. Щоб в золоту пору не валятися з градусником під пахвою, заздалегідь необхідно вжити заходів профілактики. Ми поставили запитання лікарям: “Як підвищити імунітет без ліків?” Нижче поради, якими з нами поділилися.
Все, як кажуть матусі: регулярно мийте руки, поменше перебувайте в місцях масового скупчення людей, не переохолоджуйтеся. А бабуся правильно годувала та поїла: вітаміни та збалансоване харчування знижують ризики захворювання в кілька разів.
Бабусині рецепти, як підвищити імунітет у дітей і дорослих.
Схвалено лікарями.
Вітамінна суміш з родзинок, горіхів, лимона, кураги і меду
Рецептів приготування такого міксу кілька, але основними компонентами повинні бути курага і родзинки, багаті на велику кількість мікроелементів і корисних вуглеводів, лимон, що містить великі дози вітаміну С. У складі меду є корисні продукти бджільництва (прополіс, перга і т.д), які навіть в невеликих кількостях надають стимулюючу дію на імунітет, і збільшення вироблення власного інтерферону допоможе організму впоратися з інфекцією. Горіхи багаті на ліпіди, необхідні для правильної побудови клітинної стінки, що допоможе запобігти проникненню вірусів і бактерій в слизову оболонку верхніх дихальних шляхів.
Для приготування смачної вітамінної суміші можна взяти по 150 гр кураги, родзинок, горіхів, 1 лимон (від шкірки очищати необов’язково), пропустити їх через м’ясорубку, додати мед і перемішати. Отриману суміш зберігають у холодильнику, приймають по 1 чайній ложці після їжі 3-4 рази на день. Такої кількості вітамінної суміші достатньо для однієї людині приблизно на 7-10 днів, потім можна приготувати нову порцію.
Дітям потрібно починати вживання страви з невеликих доз (1/3 чайної ложки) – це допоможе запобігти виникненню алергічних реакцій з поступовим збільшенням обсягу продукту. Прийом вітамінної суміші можна продовжувати протягом всієї холодної пори року.
Імбирний чай
Для приготування ароматного напою краще брати свежий натертий корінь імбиру, тому що в ньому кількість речовин корисних для імунної системи в кілька разів вище, ніж у сухому порошку. Продукт багатий на речовини, які збільшують вироблення інтерферону, необхідними для підвищення стійкості організму, і слизу, що створює захисну плівку на слизових оболонках органів дихання.
З імбиру можна приготувати чай – для цього натирають приблизно 2 см очіщеного кореня, заливають 500 мл крутого окропу і проварюють на слабкому вогні 7-10 хвилин. У готовий зелений або чорний чай додають сік лимона, цукор, а також 50 мл готового настою імбиру.
Цей коренеплід у свіжому вигляді можна в невеликих кількостях додавати в салати. Маринований імбир широко використовується в японській і китайській кухнях.
Чай з шипшиною
Для приготування чаю, багатого на вітаміни, можна використовувати свіжі роздавлені плоди шипшини (це актуально восени), а протягом решти періоду використовувати сухі. 100 г плодів шипшини на ніч заливають 1 л окропу в термос. Перед вживанням настій проціджують, в якості підсолоджувача можна використовувати мед або цукор за смаком. Чай можна приймати протягом всього наступного дня. Тривалість курсу – не більше 30 днів, потім потрібно зробити перерву на місяць.
Журавлиний морс
Для приготування напою 1 стакан ягід журавлини, багатої на вітамін С і мікроелементи, потрібно розім’яти дерев’яним товкачем, отриманий сік процідити через марлю. До рідини додають окріп і перемішують. У морс для поліпшення смаку додають цукор (безпосередньо в момент приготування) або мед перед вживанням, тому що в гарячій воді корисні властивості меду зникають.
Обліпиховий сік
Для приготування соку необхідно взяти 1 кг ягід обліпихи. Перебрати, промити, залити 2 склянками води, поставити на вогонь. Прогріти, не доводячи до кипіння протягом 60 хв. Отриманий сік зберігають у холодильнику, а для тривалого зберігання його можна законсервувати. Цей напій можна додавати в чай, морс, компот, інші фруктові соки.
Редька з медом
Чималий коренеплід чорної редьки потрібно вимити, очистити від шкірки, натерти на тертці і віджати. В отриманий сік додають рівну кількість меду, перемішують. При непереносимості меду його можна замінити цукром. Продукт зберігають в холодильнику і приймають по 1 ст ложці 3 рази на день до їжі.
Чай з калиною
Для приготування напою з декількох суцвіть калини ягоди обривають, промивають проточною водою. Можна розчавити ягоди безпосередньо в чашці, залити окропом, додати за смаком цукор і пити як чай. Або спочатку залити ягоди окропом, варити на слабкому вогні не більше 10 хвилин. А потім залити відваром у заварний чайник 1,5- 2 ч. ложки листя чорного або зеленого чаю.
Необхідно пам’ятати про те, що очікувати на ефект від введення в раціон продуктів, що зміцнюють імунітет, можна через 2-3 тижні. Тому краще починати таку профілактику з другої половини вересня, поступово збільшуючи кількість таких страв.