Дистанційна робота і навчання стали нормою за півтора року. Пандемія вплинула на звичну офісну рутину, замінивши її роботою з дому або гібридним графіком роботи.
Згідно з дослідженням American Psychological Association, 49% дорослих відчувають тривогу з приводу повернення в офіси і особистої взаємодії з великою кількістю людей.
48% респондентів віддали б перевагу гібридному графіку роботи, а 41% опитаних готові на невелике зменшення зарплати на користь часткової роботи з дому.
Але чи так багато переваг у дистанційній роботі?
Розглянемо проблеми, які супроводжують дистанційку
Якщо не брати до уваги психологічні аспекти самоізоляції, крім них є фізіологічні моменти, які впливають на здоров’я та якість життя в цілому.
Дистанційна робота передбачає багато годин, які ми проводимо з документами або комп’ютером, в будь-якій позі, в будь-якому місці дому. Наприклад, деякі працюють, лежачи на дивані з ноутбуком, що безумовно не є корисним для здоров’я і робочого процесу.
До того ж, не у всіх вдома є обладнані робочі місця, ергономічні крісла і необхідна освітленість.
Багато людей працюють понаднормово, оскільки поняття часу розмивається за відсутності необхідності їхати на роботу / з роботи.
Таке халатне ставлення до себе впливає на організм в цілому, але від неправильного робочого режиму особливо страждає спина.
Як правило, люди не приділяють належної уваги проблемі постави, що тягне за собою наслідки.
Розглянемо деякі з них:
- спазми м’язів в шийному відділі хребта при тривалій сидячій роботі з часом призводять до головного болю, слабкості рук, оніміння пальців, нечіткості зору;
- напруга в нервових закінченнях попереково-крижового відділу спини через тривале перебування в одній, часто неправильній, позі може викликати більш серйозні наслідки. Такі як зміни ходи, ослаблення глибоких м’язів кору і сідниць, поява постійних болів в спині, неможливість довго стояти / сидіти;
- ослаблення м’язів грудного відділу при неправильному положенні рук при наборі тексту призводить до напруження компенсуючих м’язів і проявляється як сутулість і наростання жирових відкладень на сьомому хребці;
Щоб уникнути довгого і часом неприємного лікування даних проблем, краще заздалегідь потурбуватися профілактикою і запровадженням здорового режиму робочого дня:
- щогодини вставати з-за комп’ютера і робити двохвилинну зарядку для зняття напруги в спині;
- пам’ятати про поставу, не сутулитися, стежити за правильним положенням ніг і відрегульованою висотою крісла і відстанню до монітора;
- виконувати основні вправи для зняття болю в спині, які вказані на зображенні:
- не відкладати візит до лікаря, якщо вас щось стало турбувати і не займатися самолікуванням, щоб не погіршити проблему;
- загальні рекомендації: практикувати щоденні прогулянки на свіжому повітрі, вести активний спосіб життя і підтримувати водний баланс.
Якщо ви будете дотримуватися цих порад, сподіваємося, що проблеми зі спиною вас не спіткають.