Без віз можна. Без страховки – ні.

19 June 2017
Без віз можна. Без страховки – ні.

З 11 червня набрала чинності угода про безвізовий режим для України і всі, хто має біометричний паспорт, можуть відвідувати близько 30 країн Європи без віз і перебувати там до 90 днів протягом 180 днів.

Розглянемо варіанти вартості за 1 день / добу перебування в Європі від українських страховиків:

Страхова компанія Страхова сума, у.о. Вік застрахованої особи Середня ціна за
добу, грн.
Витрати на повідомлення
про страховий випадок, у.о.*
Підвищувальний коефіцієнт
на заняття спортом
1 30 000 15-64 8 – 11,00 5 від 1,5 до 5
2 30 000 від 14,99 немає
3 30 000 17-59 5 – 16,06 за деякими програмами
100 евро
від 2 (крім альпінізму
і лижних видів спорту)
4 30 000 3 – 60 від 12,52 немає від 1 до 1,5

Які витрати покриє поліс?
 

 • виклик швидкої допомоги (в т.ч. діагностика та лікувальні процедури для стабілізації стану хворого);
 • екстрена амбулаторна і стаціонарна допомога (послуги та медикаменти);
 • екстрена стоматологічна допомога (ліквідація гострого зубного болю);
 • медикаменти;
 • екстрена допомога при ускладненнях вагітності;
 • дострокове повернення в країну постійного проживання в разі смерті близького родича (оплата вартості квитків)
 • транспортування дітей Застрахованої особи, які залишилися без нагляду дорослої людини, у віці до 14 років до місця проживання в разі, якщо погіршився стан здоров’я Застрахованої особи, знаходиться на стаціонарному лікуванні / в результаті смерті;
 • відвідування Застрахованої особи одним з близьких родичів, який мешкає в Україні, якщо Застрахована особа перебуває на стаціонарному лікуванні більше 10 діб;
 • медична евакуація / репатріація (включаючи транспортування);
 • репатріація тіла.

 

*При настанні страхового випадку необхідно зв’язатися з компанією, що асистує, але, WI-FI не завжди працює / недостатнє покриття / його немає в тому місці, де знаходиться Застрахована особа. Тому, оплата за телефонні розмови, пов’язані з настанням страхового випадку, може покриватися страховкою. Найчастіше туристи купують найдешевший поліс і при події витрачають на телефонні переговори згідно тарифного плану для роумінгу від 100 євро і вище.

Рекомендуємо оформити договір з покриттям мульти в’їзду для тих, хто здійснює регулярні подорожі за кордон (від 4 поїздок) протягом року і отримати картку для подорожуючих, яка зручно розміститься в гаманці або портмоне.

Пам’ятайте про те, що існують знижки і надбавки / підвищувальні коефіцієнти.

Існують 2 типи відшкодування:

 • сервісне відшкодування;
 • самостійна оплата послуг з подальшою компенсацією.

При сервісному відшкодуванні з надання медичної допомоги страхова компанія оплачує витрати на лікування в межах страхової суми. Для Застрахованої особи цей варіант найбільш вигідний.

У другому випадку всі витрати з надання медичної допомоги / лікування оплачуються самостійно. Після повернення в Україну зібрані чеки і документи, необхідно направити в страхову компанію і отримати компенсацію в межах страхової суми та застрахованих ризиків.

Експерти рекомендують звернути увагу (уточнити у Страхової компанії) на те, яка асистуюча компанія буде обслуговувати страховий поліс і на наявність франшизи. В даному випадку це має значення.

Ціни в клініках за кордоном дуже відрізняються від українських. При візиті до лікаря з нескладною проблемою, не кажучи про більш велику (гіпс, операція і т.д.), побачивши суму в рахунку, відразу зрозуміло, що дешевше було б з наявністю страхового поліса.

Наприклад:

Питання з яким звернувся в клініку Консультація лікаря Діагностика Рентген
Всього
Вартість в іноземних клініках 200-600 євро від 300 євро від 200 євро Приблизно 1 000 євро
(без медикаментів)
Вартість в українських клініках від 200 грн. від 500 грн. від 50 до 300 грн. Приблизно 750-1 000 грн.
(без медикаментів)

Якщо Ваш відпочинок розділений на активний і пасивний, то краще купити 2 страховки. За однією буде підвищувальний коефіцієнт на екстремальні види спорту, а друга буде для релаксівного відпочинку (а відповідно дешевше). Вартість страховки з вказаним періодом на конкретну поїздку часто вище, ніж річний поліс на ту ж кількість днів.

Експерти вважають, що: в будь-якій непередбаченій ситуації є покриття в розмірі страхової суми за полісом (30 000-50 000 євро не завжди дана сума є в наявності) і компетентні лікарі говорять рідною мовою. За підсумком – це заощадить Вам нерви, час і гроші.

 Подбайте про своє здоров’я і Ваших близьких.
Не забувайте оформити страховий поліс перед поїздкою.