Лайфхаки від Брокера або про що мовчить страхова компанія! 2.0

9 June 2017
Лайфхаки від Брокера або про що мовчить страхова компанія! 2.0

Договір медичного страхування містить дуже багато профільної інформації, важливо правильно її зрозуміти.

Чи знаєте ви, що згідно договору, страхова компанія:

  1. Має право без вашого відома переводити клініки з класу в клас, змінювати покриття та/або вводити в клініках франшизи. Важливо знати при яких умовах, це можливо і та чи є базова клініка у договорі.
  2. Може відшкодовувати не повну суму самостійно витрачених коштів, особливо по стоматології. У багатьох страхових компаній, навіть у міжнародних, чітко прописано в договорі, що самостійно витрачені кошти не відшкодовуються або відшкодовуються з франшизою 80%, 50% і т.д.
  3. Може змінити вартість програми або умови договору. На сьогодні діють варіанти прив’язки до курсу валют, інфляції, рівня виплат, і т.д., а іноді і те і інше…Важливо на це звернути увагу!
  4. Не відшкодовує гроші сплачені як благодійні внески або оплати полісів інших страхових компаній в клініці – це не являється страховим випадком.
  5. Достраховує нових співробітників за таблицею коефіцієнтів. Це не вигідно! Краще включати по принципу “pro rata temporis”; (пропорційно до терміну, що залишився). Так ви економите кошти.
  6. Встановлює обмеження на лікування травм отриманих при заняттях спортом, в т.ч. аматорським. Варто прописувати в договорі або програмі хоча б аматорське (не професійне) заняття зимовими видами спорту (лижі, сноуборд, санки та ін.) і катання на велосипеді. Такий пункт не вплине на тариф, але захистить вас під час відпочинку.
  7. Організовує плановий стаціонар протягом 1-3 діб з моменту направлення на стаціонарне лікування лікарем, а не коли сам захотів/запланував. Запитуйте страхову компанію про їх трактування даного поняття.
  8. Може обмежити вас по зверненнях по плановому стаціонару. Найчастіше в договорі прописується 1 раз на рік.
  9. Може не відшкодовувати транспортні витрати швидкої допомоги, для людей, які живуть за межами м. Києва більше ніж 30 км. Варто розширяти покриття виклику швидкої і лікаря додому до 50 км. від межі міста.