Чого очікувати від “103” з 2018 року?

16 May 2018

В першу чергу медична реформа торкнеться роботи швидкої медичної допомоги, а також складу виїзних бригад. Які зміни чекають на “швидку допомогу”?

швидка

В результаті реформування тепер швидка допомога буде ділитися на екстрену і невідкладну:

  • Невідкладна приїжджає при підвищеній температурі, головному болю і запамороченні, при загостренні хронічних захворювань у пацієнтів. Вона може приїхати протягом години.
  • Екстрена допомога надається, коли людину потрібно врятувати. В ургентних випадках швидка допомога повинна приїхати протягом 10 хвилин.
З 2018 року державна програма медичних послуг, гарантуватиме покриття тільки екстреної допомоги.
Екстрена допомога приїжджатиме на ДТП, при серйозних травмах або прямій загрозі життю людини (інсульти, інфаркти і т.д.).
1. Скільки займе “транзитний період”?

Перехід на нову систему екстреної допомоги займе п’ять років.

2.Склад бригади швидкої допомоги

До впровадження медичної реформи бригади екстреної медичної допомоги ділилися на лікарські та фельдшерські.

  • Лікарська бригада: лікар, фельдшер, медсестра і водій.
  • Фельдшерська бригада: фельдшер, медсестра і водій.

З 2018 року швидкопомічні бригади будуть скорочені до двох парамедиків*, які будуть відповідати за життя людини по дорозі до лікарні, та екстреного медичного устаткування – це водій з навичками надання першої медичної допомоги. Лікарів, фельдшерів і медсестер в бригаді не буде.

Звертаємо Вашу увагу на те, що фельдшер може ставити діагноз і призначати лікування, а парамедік не має на це права.

* Парамедик – фахівець з медичною освітою, що працює в службі швидкої медичної допомоги, аварійно-рятувальних та військових підрозділах, і володіє навичками надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі.

3.Скільки коштує виклик швидкої допомоги з приватної клініки?

Ціни на виклик невідкладної допомоги, станом на 15.05.18:

– Клініка “Добробут”: в межах населеного пункту 1 800 грн., до 30 км. За його межами додатково оплачується 450 грн. Медична бригада може доїхати протягом 30 хвилин і працює 1,5 години. Якщо бригаді потрібно перебувати більше 1,5 годин – оплата похвилинна. При цьому бригада невідкладної допомоги не виїжджає у випадках відсутності свідомості, генералізованої судоми, зупинки дихальної і серцевої діяльності, вогнепального чи ножового поранення; падіння з висоти, агональних станах, психозах, пологах.

– Клініка “Борис”: в межах населеного пункту 1 800 грн., до 30 км. За його межами додатково оплачується 569 грн. Медична бригада працює 2 години. Якщо бригаді потрібно перебувати більше 2-х годин, вартість додаткового часу 1 година – 918 грн.

4. Хто зможе допомогти при гіпертонічній кризі, підвищеній температурі?

Якщо виклик швидкої допомоги не потрібен, сімейний лікар зможе надати консультацію в будь-який час по телефону. При цьому передбачається, що навантаження на лікаря від 1800 чоловік.