Як зекономити на медичній допомозі, подорожуючи за кордоном?

22 May 2018
Як зекономити на медичній допомозі, подорожуючи за кордоном?

Відпочинок на закордонному курорті може зіпсувати раптова хвороба або травма. Важливо розуміти, що при відсутності поліса всі витрати на медичну допомогу за кордоном і транспортування додому, яке може знадобитися, несе сам подорожуючий і його близькі.

1. Враховуйте вартість медпослуг при виборі страхової суми

Витрати на лікування за кордоном можуть бути досить істотними. Наприклад, у Тайланді виїзд швидкої допомоги обійдеться в межах $ 50-150, а день госпіталізації – $ 50-300. У Європі один візит до лікаря буде коштувати 200-250 євро. Тиждень госпіталізації – залежно від країни – від 1 тис. до 7 тис. євро. Якщо ж говорити про вартість санітарної авіації, до якої вдаються в особливо важких випадках, то тут мова йде вже про десятки тисяч євро.

2. Вказуйте найбільш імовірні ризики

Якщо на відпочинку ви плануєте активно займатися спортом, обов’язково включіть у програму страхування «спортивні ризики». Такий поліс обійдеться в 1,5-2 рази дорожче, але ви точно будете захищені, катаючись на лижах чи займаючись дайвінгом.

3. Тримайте контакти асистанської компанії завжди при собі

Якщо Вам було надано медичну допомогу за кордоном, насамперед, необхідно, звернутися в сервісну (асистанську) компанію, номер телефону якої зазначений в страховому полісі. Рекомендуємо перед поїздкою записати його в свій телефон разом з номером поліса. Повідомте оператору ім’я, прізвище і номер поліса, де Ви перебуваєте, і яка Вам потрібна допомога, залиште номер контактного телефону. Після цього фахівці сервісної компанії організують медичну та іншу необхідну допомогу.

 

4. Важливо пам’ятати – поліс покриває тільки невідкладну екстрену допомогу

Не є страховим випадком захворювання, яке розпочалось вдома. Винятком вважається лише загострення, яке несе загрозу життю застрахованого – тоді полісом покривається лікування до моменту усунення хвороби. Подальші витрати на лікування несе сам застрахований. Аналогічне правило діє і в разі хронічних захворювань.

 

5. Збирайте всі документи про оплату медичних послуг

Якщо ви з якоїсь причини самостійно оплатили всі витрати на лікування за кордоном, то, повернувшись додому, ви можете отримати компенсацію від страхової компанії. Для цього потрібно заповнити заяву на страхову виплату, і прикласти до неї необхідні документи, перелік яких зазначений у правилах страхування. Обов’язково подбайте про отримання медичних документів з клініки, в якій проходило лікування, в тому числі документа, що підтверджує оплату медичної допомоги. У них повинні бути вказані ПІБ застрахованого, дата звернення, діагноз, перелік маніпуляцій і їх вартість.

 

6. Не зловживайте алкоголем

При укладанні договору обов’язково зверніть увагу на перелік винятків, при яких страхова компанія не здійснює відшкодування. Традиційно не покриваються страховим полісом випадки, коли травма була отримана внаслідок алкогольного, токсичного або наркотичного сп’яніння.

 

7. Які витрати покриє поліс?
  • виклик швидкої допомоги (в т.ч. діагностика та лікувальні процедури для стабілізації стану хворого);
  • екстрена амбулаторна і стаціонарна допомога (послуги та медикаменти);
  • екстрена стоматологічна допомога (ліквідація гострого зубного болю);
  • медикаменти;
  • екстрена допомога при ускладненнях вагітності;
  • дострокове повернення в країну постійного проживання в разі смерті близького родича (оплата вартості квитків)
  • транспортування дітей Застрахованої особи, які залишилися без нагляду дорослої людини у віці до 14 років, до місця проживання в разі, якщо погіршився стан здоров’я Застрахованої особи, знаходиться на стаціонарному лікуванні / в результаті смерті;
  • відвідування Застрахованої особи одним з близьких родичів, який мешкає в Україні, якщо Застрахована особа перебуває на стаціонарному лікуванні більше 10 діб;
  • медична евакуація / репатріація (включаючи транспортування);
  • репатріація тіла.

 

Подбайте про своє здоров’я і ваших близьких.
Не забувайте оформити страховий поліс перед поїздкою.