Добровільне медичне страхування працівників та оподаткування

5 April 2024
Добровільне медичне страхування працівників та оподаткування

Добровільне медичне страхування працівників в Україні – це система, де працівник (або його роботодавець) укладає договір із страховою компанією на надання медичних послуг та компенсацію витрат на лікування. Ця форма страхування може бути надана як додаткова послуга від роботодавця або приватно кожним працівником.

Оподаткування добровільного медичного страхування в Україні

До 2020 року українське законодавство надавало певні пільги щодо оподаткування добровільного медичного страхування. Згідно з цими пільгами, виплати за добровільне медичне страхування були звільнені від оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Однак, з 2020 року ця пільга була скасована, і виплати за добровільне медичне страхування підлягають оподаткуванню так само, як і будь-які інші доходи фізичних осіб, відповідно до чинного податкового законодавства.

З 01.01.2022 року внесено зміни до Податкового кодексу України, які стосуються оподаткування добровільного медичного страхування. Згідно з цими змінами, сума, сплачена роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами добровільного медичного страхування працівника, не включається до оподаткованого доходу фізичної особи, в межах 30% нарахованої заробітної плати. Ця нова норма сприяє стимулюванню розвитку системи добровільного медичного страхування в Україні та сприяє покращенню медичного обслуговування працівників.

 

Без податку, якщо платіж не більше 30% від заробітної плати того місяця, в якому компанія оплачує рахунок за страхування

 

Хочете покращити ситуацію з медичною допомогою у вашій компанії? Отримайте консультацію нашого фахівця. Запитуйте. Знайте більше!