Медреформа 2.0

7 June 2024
Медреформа 2.0

6 червня 2024 року Верховна Рада України зробила важливий крок у напрямку реформування медичної системи, прийнявши в першому читанні законопроєкт № 10372 “Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні”. Ця ініціатива, яку активно підтримує Міністерство охорони здоров’я, покликана запровадити систему професійного самоврядування для медичних працівників.

Законопроєкт передбачає створення п’яти палат професійного самоврядування: палата лікарів сімейної медицини, палата лікарів-спеціалістів, палата стоматологів, палата медичних сестер/братів і палата фармацевтів. На початковому етапі самоврядування буде впроваджено серед стоматологів та фармацевтів, після чого модель буде поширена на інші професійні групи.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що цей законопроєкт дозволить медичним працівникам самостійно вирішувати питання, пов’язані з їх професійною діяльністю, замість того, щоб залежати від рішень чиновників. “Це шанс остаточно порвати з радянською традицією і наблизити права і свободи українських медиків до європейських стандартів”, — підкреслив міністр.

Законопроєкт також має на меті забезпечити пацієнтам можливість обирати лікаря, маючи доступ до інформації про його професійну діяльність і поточний статус. Це сприятиме підвищенню якості та безпеки медичних послуг.

Запропонована модель самоврядування була розроблена з урахуванням міжнародного досвіду, зокрема країн ЄС, таких як Польща, Бельгія, Німеччина та Чехія. Впровадження цієї моделі є важливим кроком до створення ефективної та стійкої системи охорони здоров’я в Україні.

Джерело: https://moz.gov.ua/article/news/chergovij-krok-do-vprovadzhennja-samovrjaduvannja-u-sferi-ohoroni-zdorov’ja-v-ukraini-zakonoproekt-prijnjato-u-pershomu-chitanni-