Медреформа і приватні клініки

28 September 2018
Медреформа і приватні клініки

Медична реформа у всіх на вустах протягом останнього року. Для багатьох – це, перш за все, зміни державної медицини.

Але це не зовсім так.

Згідно п. 3 Наказу 504 від 19.03.2018 дія наказу про надання першої медичної допомоги поширюється на будь-які медичні установи, незалежно від форми власності. Виходить, що реформа торкнулася і приватних клінік. При бажанні, будь-яка приватна клініка може взяти участь у реформуванні охорони здоров’я і підписувати з пацієнтами декларації, нарівні з державними медичними установами. А українці, таким чином, можуть безкоштовно обслуговуватися не тільки в державних, але й у приватних клініках.

Звучить неймовірно та заманливо, чи не так?

Чи можна підписати декларацію в приватних клініках?

Ми спробували розібратися в цьому більш детально.

Спроби знайти офіційну інформацію про можливість “прикріпитися” до лікарів у приватних клініках не були вдалими. На допомогу нам став офіційний сайт від Міністерства охорони здоров’я України. На даному ресурсі нам вдалося знайти інформацію, про приватні клініки, в яких, нібито можна підписати декларації. З 300 медичних установ, які беруть участь в реформі в м.Києві, 30 – це клініки приватної форми власності. Клініки як маловідомі, так і деякі дорогі “брендові”.

Залишилося лише з’ясувати, чи дійсно будь-хто може підписати декларацію з лікарем дорогої приватної клініки та обслуговуватися там безкоштовно. Ми зв’язалися з приватними клініками зі списку Міністерства охорони здоров’я, і ​​отримали наступні результати:

  • 4 клініки дійсно підписують декларації, і кожен бажаючий може “прикріпитися” до сімейного лікаря в клініці.
  • 10 – не підписують
  • 2 – зовсім не клініки, а близько медичні організації
  • Решта 14 клінік нічого певного сказати не можуть і просять зв’язатися за тиждень

Таким чином, розраховувати на безкоштовне обслуговування в приватних клініках в рамках медичної реформи поки не доводиться. Єдиним способом отримувати якісну медичну допомогу в приватних клініках залишається Добровільне медичне страхування.

Повний список медичних установ, які беруть участь у реформі можна подивитися тут.