НБУ проаналізував якість активів страховиків

10 December 2020
НБУ проаналізував якість  активів страховиків
При оцінці НБУ розділив страховиків на чотири групи за їх розміром, а також в залежності від рівня виконання нормативів визначили їх зони ризиків: “зелена”, “сіро-зелена”, “помаранчева” і “червона” зона.

Якість активів страховиків

 

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова повідомила:
 

1 група

Ризикове страхування 11 найбільших страховиків (перша група суспільної важливості) займають 53% ринку, практично всі знаходяться в “зеленій” зоні. Це компанії з гарною якістю активів: депозитами і ОВДП.

2 група

15 компаній – займають ще 17% ринку. Якість їх активів – середнє.

3 група

66 компаній займають 27% ринку. У них є якісь прийнятні активи, але їх явно недостатньо.

4 група

77 компаній, група найбільша за кількістю компаній. Їх частка – менше 2%, тому зараз вони практично не несуть ризиків для ринку.

На лайфовому ринку 96% ринку – це 7 компаній з першої групи суспільної важливості. Якість їх активів прийнятна.
 

На що НБУ звертатиме увагу при перевірці страховиків наступного року?

 

Катерина Рожкова зазначила, що регулятор планує провести оцінку якості активів і правильності розрахунку страхових резервів.

“Ми бачимо, що є абсолютно невідомі аудиторські компанії, які обслуговують майже третину страхового ринку. Ми не маємо права вести реєстр аудиторів і викреслювати з нього компанії. Тому будемо діяти інакше. Проведемо рев’ю, а сумнівні моменти перевірять наші фахівці. Якщо будуть розбіжності з аудиторським звітом, відправимо документи до ради з нагляду за аудиторською діяльністю. Вся інформація обов’язково буде публічною. В результаті ми хочемо одержати не “середню температуру”, а реальну картину, у кого яка ситуація,” підкреслила вона.