Новий порядок видачі лікарняних

31 October 2018
Новий порядок видачі лікарняних

З жовтня в Україні змінюється система виписки лікарняних листів.

До кінця року нам обіцяють перевести процедуру видачі лікарняних в електронний формат, так звані E-лікарняні. За словами Мінсоцполітики, МОЗ та Фонду соціального страхування, нововведення полегшить життя пацієнтові, лікарю, бухгалтерам і HR-ам, а також допоможе побороти корупцію у сфері видачі фіктивних довідок.

Новий порядок видачі лікарняних

Які ж поліпшення очікують на роботодавців?

Перш за все роботодавець відразу зможе бачити всі оформлені лікарняні листи своїх співробітників. Система буде працювати в режимі реального часу і взаємодіяти між лікарями, фондами і бухгалтерією. Спроститься система документообігу між фондом і бухгалтерією за виплаченими лікарняними. Новевведення виключають можливість виникнення порушень при виплаті лікарняних та фальсифікації лікарняних листів співробітниками.

Що дає реформа самим пацієнтам?

Найголовніше  – в перші дні хвороби відпадає необхідність у виклику лікаря. Це є основною ідеєю, що озвучила проектна група. Зникне необхідність проходити всіх лікарів поліклініки для збору підписів і печаток. Але сама процедура виходу пацієнта на лікарняний ще повністю не опрацьована на даний час. Причини  – бажання максимально її спростити і захиститися від зловживань з боку недобросовісних пацієнтів.

І що ж зміниться для лікарів?

У проекті лікар буде потрібен тільки для засвідчення факту захворювання. Він, в свою чергу, зможе оформити електронний листок непрацездатності з будь-якого електронного засобу (комп’ютер, планшет, смартфон). Саме питання забезпечення засобами комунікації та високошвидкісним інтернетом і буде вирішуватися на першому етапі. А також процедура закріплення за лікарем цифрового підпису, формування реєстру лікарів і ЛПЗ. На це відведено II півріччя 2018 р.

Концепція електронного реєстру лікарняних досить складна. Якісна реалізація даного проекту буде залежати від наявності на місцях технічних можливостей.

При цьому строки реформування системи оформлення лікарняних листів ніхто не називає. Як і в будь-якому реформуванні існує перехідний період, в якому будуть співіснувати паперові та електронні лікарняні.