Новий законопроєкт про ОСАЦВ в Україні

16 January 2023
Новий законопроєкт про ОСАЦВ в Україні

Цього місяця Верховна Рада України ухвалила у першому читанні новий законопроєкт про ОСАЦВ.

Що передбачає законопроєкт №8300? Розглянемо докладніше у статті.

Обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності – це система обов’язкового автострахування, що має за завдання компенсувати шкоду, що завдана життю, здоров’ю та / або майну потерпілих в результаті ДТП. Автоцивілка також захищає майновий інтерес страхувальників.

Законопроєкт №8300 пропонує:

  • поступово підвищити розміри страхових сум (максимальних розмірів страхової виплати) до розмірів, встановлених у країнах Європейського Союзу;
  • запровадити швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів (60 днів);
  • запровадити пряме врегулювання у всіх випадках дорожньо-транспортних пригод, у яких шкоди завдано лише транспортному засобу;
  • визначити порядок розрахунку розміру страхової виплати без урахування зносу та здійснення страхових виплат у розмірі, необхідному для відновлення транспортного засобу;
  • запровадити вільне ціноутворення;
  • зменшити термін розгляду заяви про здійснення страхової виплати з 90 до 60 днів від дня подання заяви;
  • встановити стандартний перелік документів, необхідних для отримання страхової виплати та підстав для відмови у її здійсненні.

Авторами законопроєкту є голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев та 11 народних депутатів.

Проблемами, які має вирішити законопроєкт, є недосконалість процедур розрахунку, низький ліміт відповідальності страховика, державне регулювання ціноутворення, низька ефективність системи управління Моторного (транспортного) страхового бюро України, обмежена роль держави в контролі за його діяльністю“, – написав Гетманцев у своєму Telegram-каналі.

Урахування європейського досвіду та грунтовне оновлення закону про ОСЦПВ нададуть спрощений алгоритм взаємодії зі страховиком, підвищать якість послуг автоцивілки та стануть черговим кроком на шляху до євроінтеграції.

У разі прийняття законопроєкту, ці нововведення почнуть діяти на страховому ринку з 2024 року.

Автострахування допомагає не турбуватися про непередбачені фінансові витрати.

Поки ви займаєтеся особистими справами, брокер моніторить і аналізує ринок, пропонуючи кращі варіанти для вас.

Дізнайтесь більше про страхові програми!