Що чекає на страховий ринок України в 2019 році? Основні тренди.

5 December 2018
Що чекає на страховий ринок України в 2019 році? Основні тренди.

Чого очікувати від тенденцій 2019 року? Як зміниться ринок страхування в Україні? Страховий брокер проаналізував ключові тренди, на які варто звернути увагу.

Страховий ринок України в 2019 році.

Основні тренди у страхуванні.

  1. Зміна капиталу

На зміну Європейському капіталу приходить заокеанський. Так, український ринок покинув французький страховик АХА, а його місце зайняв Канадський холдинг Fairfax.

Це вже друга інвестиція канадського холдингу в страхування України. До цього, Fairfax вже придбав одного страховика – QBE.

Таким чином, частка північноамериканського капіталу в страховому ринку України зросла майже до 10%.

  1. Попит на медичне страхування

Якщо щорічний приріст медичного страхування протягом останніх 5 років становив порядку 15%, то в 2019 очікується приріст до 35%.

Є декілька причин:

  • Органічне зростання ринку у зв’язку із зростанням цін у клініках і на медикаменти
  • Компанії все частіше впроваджують соціальні пакети для залучення й утримання персоналу
  • Реформа державної охорони здоров’я, яка дозволила медичному страхуванню стати, практично, єдиним дієвим способом отримувати якісну медичну допомогу
  1. Глобалізація триває

Продовження укрупнення ринку. Така тенденція проглядається протягом останніх років і, судячи з усього, буде продовжуватися. ТОП-20 страховиків володіють 80% всього українського страхового ринку.

Щороку “вибиває” з ринку дрібні компанії і їх портфелі відразу ж “поглинаються” лідерами ринку. Це ще більше прискорює процес концентрації ринку у ТОП-ових страховиків.

  1. Поява нових страхових продуктів

Страхування кіберризиків

Втрати бізнесу від кібератак ростуть величезними темпами. Аналітики групи Allianz пророкують зростання втрат бізнесу від кібератак до 2 трильйонів в 2019 році.

У багатьох компаніях приходить розуміння того, що страхування кіберризиків у сукупності з власними технічними способами захисту куди більш надійніші і, найголовніше, дешевші, ніж цілком самостійний захист. Більше інформації про кіберпезпеку тут.

Накопичувальне пенсійне страхування

З 2019 в Україні на державному рівні впроваджується накопичувальне пенсійне страхування. Цю ініціативу із задоволенням підхоплять страховики, пропонуючи умови цікавіші й прозоріші, ніж державні.

Цікавишся аналітикою і трендами? Стеж за новинами від експертів Страхового брокера “Страховий адвокат”.

Більше у нашому блозі.