Скільки коштує комерційна медицина?

23 September 2019
Скільки коштує комерційна медицина?

З кожним роком лікуватись в приватних медичних закладах стає все дорожче. Тенденція до подорожчання цін на медичні послуги прослідковувалась ще з часів девальвації гривні.

Вартість оренди приміщень та комунальних послуг з кожним роком росте, що впливає на ціни у приватних медичних закладах. Крім того, закупівля обладнання та витрати на заробітні плати фахівцям, що є основною статтею витрат для клінік, корелює з курсом долара.

Варто розуміти, що приватні клініки зайняли свою частку ринку медичних послуг і здатні самостійно регулювати ціноутворення на свої послуги. Не рятує ситуацію і велика конкуренція серед приватних клінік.

Експерти-аналітики Страхового Брокера «Страховий Адвокат» порівняли ціни на медичні послуги станом на осінь 2017 та осінь 2019. Зафіксовано збільшення вартості  медичних послуг на 80-100%!

Яка вартість медичних послуг в приватних клініках?

На сам перед вартість первинної консультації терапевта у столичній клініці «Добробут» зросла з 420 грн. до 640 грн. Вартість проведення УЗД щитовидної залози збільшилась на 81% з 220 грн. до 400 грн.

Така ж сама ситуація прослідковується і в інших клініках. Наприклад, популярне серед медичних послуг  УЗД черевної порожнини в клініці «Інго» збільшилась з 232 грн. у 2017 році до 417 грн. у 2019, що відповідає збільшенню на 80%.

При захворюванні нервової системи, пересічний українець повинен заплатити приблизно 1000 грн за первинну и повторну консультацію у невропатолога. Наприклад консультація лікаря невропатолога у клініці «Інто-Сана» коштує 650 грн, ця ціна збільшилась на 126%, порівняно з 288 грн. у 2017 році. Слід пам’ятати, що ці витрати враховані без вартості медикаментів, інструментальної  та лабораторної діагностики.

Аналогічна ситуація прослідковується з усіма вузькими спеціалістами, такими як: гінеколог, гастроентеролог, ендокринолог та інші. Первинна консультація ЛОР лікаря в клініці «Агапіт» збільшилась з 180 грн. у 2017 до 350 грн. у 2019, що відповідає збільшенню на 94%.

Що цікаво, за прогнозами МОЗ ринок приватної медицини буде збільшуватись. Сьогодні українці готові користуватись приватними медичними послугами «без черг» та с чітким розумінням чого вони можуть вимагати від наданих послуг, але не зі свого гаманця, а за допомогою страхової медицини.

Доступність за ціновою політикою медичного страхування та постійне подорожчання медичних послуг, роблять страхування раціональним вибором.

За аналогічний період  ринок медичного страхування виріс в середньому на 35%.