SONAR 2020 – дослідження ринку в звіті перестрахувальної компанії Swiss Re

5 June 2020
SONAR 2020 – дослідження ринку в звіті перестрахувальної компанії Swiss Re

У новому звіті SONAR 2020 від перестрахувальної компанії Swiss Re йдеться про нові ризики та тенденції.

У цій статті докладніше розглянемо нові тренди, що посилюються в результаті пандемії COVID-19, а також необхідність переходу світу до більш стійкої економіки та низьковуглецевого майбутнього.

Звіт SONAR та дослідження нових ризиків

Соціальне середовище

Час покаже, який COVID-19 має вплив на суспільство. Чи посиляться тенденції, які ми спостерігали в минулому, такі як зростання соціальних хвилювань і протестів по всьому світу, натовпи на вулиціях, чи стане це стимулом для розширеного міжнародного співробітництва.

Економічна криза після COVID-19 по-різному вплине на ринки і соціальні групи. Є припущення, що відносна втрата доходів особливо торкнеться покоління мілленіалів (вік 20-40).

Очікується, що в усьому світі з 2017 року число людей старше 60 років подвоїться і досягне майже 2,1 мільярда до 2050 року. В кінцевому підсумку це призводить до старіння населення, що має більший тиск на системи охорони здоров’я і пенсійні системи.

Політичне середовище

COVID-19, швидше за все, підкреслить націоналістичні тенденції. У тому числі й по відношенню до протекціоністського місцевого регулювання. У поєднанні з поляризацією суспільства, зростанням руйнівних технологій і подальшої потребою в нових правилах (наприклад, конфіденційності даних) глобальний ландшафт регулювання стає все більш фрагментованим.

Технології та довкілля

Недавні природні катастрофи, включаючи сильні урагани, тайфуни, засуху і лісові пожежі, демонструють значний фінансовий вплив кліматичних ризиків на страхову галузь.

Глобальний локдаун через боротьбу з COVID-19, можливо, на короткий час послабив забруднення навколишнього середовища, але це не зупинить глобальне потепління.

Страхова галузь проявляє великий інтерес і відповідальність за підтримання обізнаності про кліматичні ризики, йдеться в звіті. Перехід до низьковуглецевої економіки представляє багато можливостей, але також і нові ризики для страхової галузі, в тому числі від схем видалення вуглецю.

Ризики в цифровому світі збільшилися. Що стосується можливості страхування, страхування кіберризиків як і раніше залишається в значній мірі превентивним. І все ж попит на страховий захист продовжує швидко рости. Щоб отримати необхідні знання про ризики і здатність надавати повний спектр послуг, страховики співпрацюють з компаніями, що займаються кібербезпекою.

Також в звіті приділяється увага ще одній формі діджитал атак – діпфейкам.

Бізнес

Великі страховики інвестують значні ресурси в поліпшення існуючого ланцюжка цінності, а також в пошуки disruptive business models. Один із способів досягнення інновацій – це стартапи. Великим попитом користуються компанії-початківці, які використовують InsurTechs, технологічні інновації для поліпшення страхування.

High impact emerging risk themes 2020

У звіті йдеться про кібербезпеку.

IoT (internet of things – інтернет речей) вимагає того, щоб дані передавалися й оброблялися не просто швидко, а миттєво.

Прискорення обміну даними може призвести до більшої кількості порушень кібербезпеки.

Що стосується наростання дисбалансу між поколіннями, заходи з локалізації, введені для стримування спалаху COVID-19, ймовірно, приведуть до короткої та різкої рецесії. Негативні економічні наслідки будуть впливати на молоде покоління довгі роки.

Також у звіті йдеться про перехід до низьковуглецевої економіки і страхування.

Відповідно до більшості кліматичних моделей, більш низькі викиди парникових газів разом з рішучим видаленням вуглецю, необхідні, щоб обмежити глобальне потепління до рівня нижче 2°C в порівнянні з доіндустріальним рівнем.

Видалення двоокису вуглецю (CDR), відноситься до числа технологій, метою яких є великомасштабне видалення вуглекислого газу з атмосфери і його постійне зберігання.

Ризики, пов’язані з різними підходами видалення, ще належить оцінити.