Страховий ринок України в ТОП-10 найбільш динамічних ринків світу

10 September 2020
Страховий ринок України в ТОП-10 найбільш динамічних ринків світу

У новому звіті перестрахувальної компанії Swiss Re Sigma World insurance: riding out the 2020 pandemic storm представлена аналітика по страховому ринку в 2019 році. Детальніше в звіті можна ознайомитися з оглядом і дослідженням ринку в 2020, а також прогнозами на 2021 рік у зв’язку з впливом пандемії на глобальну економіку і страхову галузь.

Страховий ринок України в 2019 році

За обсягом зібраних страхових премій у валютному еквіваленті в 2019 році, зберіг 59-е місце в загальному ренкінгу, як і в 2018 році. Вітчизняний ринок залишився в ТОП-10 найбільш динамічних ринків світу

Ринок ризикового страхування посів 53-е місце в світі (в 2018 році – 55-е), поліпшення показників відбулося завдяки зростанню обсягу надання страхових послуг у валютному еквіваленті на 22,1%.

Зростання ринку страхування життя в валютному еквіваленті склало 26,5%. Піднявся на дві позиції у ренкінгу, з 81-го у 2018 році, на 79-е місце в світі в 2019.

За словами Віце-президента Ліги страхових організацій України Олександра Залетова, в цілому за 2019 рік страхові компанії України здійснили страхові виплати населенню і підприємствам в розмірі понад 14 млрд грн., Що на 12,9% більше, ніж за 2018 рік. У тому числі понад 10% відшкодовано завдяки співпраці з провідними іноземними перестраховиками та перестрахувальними брокерами з країн-членів ОЕСР (переважно зі Швейцарії, Німеччини, Польщі, Великобританії, Австрії, США, Франції та ін.).

Розвиток вітчизняного ринку страхових послуг у сучасних умовах тісно взаємопов’язаний з розвитком національної економіки, оскільки дозволяє акумулювати значні довгострокові інвестиційні ресурси, залучаючи кошти через пенсійні програми і програми страхування життя. Розширення страхового бізнесу створює робочі місця, активізує впровадження інновацій, стимулює стійкість економіки і пом’якшує наслідки глобальних ризиків, зазначає Залетов.

«У зв’язку з цим, важливо повернутися до дискусії про внесення змін до Податкового кодексу, спрямованих на стимулювання розвитку медичного страхування і корпоративного страхування життя. Крім того, законопроекти «Про страхування» та «Про дистрибуції» повинні розглядатися в рамках одного пакету. З цією метою необхідно створити в профільному комітеті Верховної Ради робочу групу за участю уповноважених представників від кожного професійного об’єднання учасників страхового ринку», – зазначає Олександр Залетов.

Подолання шторму пандемії 2020 року

Згідно зі звітом Swiss Re Sigma World insurance: riding out the 2020 pandemic storm, COVID-19 призвів до різкої зміни напряму світової економіки. Після прогнозованого уповільненого зростання на початку року, зараз перестрахувальник чекає різку і глибоку рецесію в 2020 році у всіх регіонах. Пандемія спровокувала величезні грошово-кредитні і фіскальні стимули і заходи стримування, щоб не допустити перетворення рецесії в депресію. Незважаючи на це, спостерігається швидке зростання безробіття, а також очікуються банкрутства. Прогнозується падіння попиту на страхування через спад економічної активності.

Криза призведе до падіння попиту на страхування цього року, але за прогнозами Swiss Re, до кінця 2021 року обсяги премій повернуться на докризовий рівень.

 

Більше аналітики у нашому блозі.

Раніше у нашому блозі ми писали про Нову модель майбутнього регулювання страхового ринку України.