Як страхувати автомобілі з єврономерами?

31 July 2018
Як страхувати автомобілі з єврономерами?

Протягом 2017 року в Україну було ввезено понад 958 500 транспортних засобів з іноземною реєстрацією. 

Основною проблемою при страхуванні автомобілів з єврономерами є майновий інтерес та вік автомобілів – від 7 до 20 років.

Експерт ринку Страховий брокер Страховий адвокат провів дослідження серед 21-ї страхової компанії, як страхувати ці автомобілі.

Для прикладу взято вартість полісу цивільної відповідальності для автомобілів з єврономерами з об’ємом двигуна до 1,6 літра.

 

таблица

Дві страхові компанії відмовляються працювати з такими авто, 15 – ставлять підвищену франшизу.

Найчастіше автомобілі з єврономерами оформляють на студентів-іноземців і малозабезпечених громадян. Згідно із чинним законодавством, іноземець протягом 10 днів повинен здати іноземний номер у сервісний центр МВС та отримати на рік український номер, а також застрахуватись.

Станом на 31 січня 2018 року на території України загалом перебуває майже 425,4 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них з порушенням терміну (“транзит” та “тимчасове ввезення”) – понад 246,4 тис. автомобілів.

Якщо власник такого автомобіля потрапить в ДТП, потерпілий не отримає жодної компенсації, а винуватець уникне покарання, оскільки інформації про винуватця не буде ні в базі МВС, ні в базі митниці.

Складність страхування КАСКО для автомобілей з єврономерами пов’язана з тим, що вони авто старі та не відомий справжній власник. Тому страхові компанії не включають в договір КАСКО ризик “Викрадення”. З 21-ї страхової компанії Повне КАСКО страхують тільки 4.

 

Експерти наголошують, що важливим є наявність у водія довіреності на право не тільки керування автомобілем, а й на право представлення в усіх органах влади, в судових спорах і, найважливіше, на право отримання відшкодування. Як правило, у водіїв таких документів немає.

З цієї ж причини українські страховики не можуть застрахувати авто на єврономері як транспортний засіб, тому що відшкодовувати, по-суті, немає кому.

В Україні страхові компанії не зможуть захистити автомобіль з Європи, доки не буде офіційної реєстрації таких автомобілів.