Закон України про страхування інвестицій від воєнних ризиків

10 January 2024
Закон України про страхування інвестицій від воєнних ризиків

Новини на страховому ринку країни.

1 січня 2024 року набрав чинності Закон України про страхування інвестицій від воєнних ризиків через Експортно-кредитне агентство (ЕКА). Зміни до законодавства були опубліковані 23 грудня 2023 року під номером 3497-IX у газеті “Голос України”.

Згідно із нововведенням, ЕКА отримала повноваження страхувати та перестраховувати як міжнародні, так і українські інвестиції перед закінченням воєнного стану. Це відкриває перед українським бізнесом, орієнтованим на експорт, можливість користуватись інструментами страхування воєнних ризиків.

Основна мета нового закону – розширення можливостей ЕКА здійснювати страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків для іноземних та вітчизняних інвесторів. Це означає, що українські внутрішні інвестори отримають можливість скористатись національним механізмом страхування немайнових воєнних та політичних ризиків.

Заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку, Дмитро Кисилевський, відзначив, що раніше така послуга була доступна лише іноземним компаніям через міжнародні фінансові організації MIGA і DFC, але тепер українські компанії також матимуть таку можливість.

Уряд сподівається, що це нововведення стимулюватиме інвестиційне кредитування в країні.

Читайте більше новин про страхування, медицину та ринок праці у нашому блозі.