Де живуть найздоровіші і найхворіші в Україні.

12 February 2019
Де живуть найздоровіші і найхворіші в Україні.

В кінці 2018 року Міжнародний фонд “Відродження” спільно з Київським міжнародним інститутом соціології та Школою охорони здоров’я “Києво-Могилянської академії”опублікували результати масштабного дослідження “Індекс Здоров’я. Україна 2018”.

Дослідження проводилося шляхом опитування повнолітнього населення в 476 населених пунктах 24 областей України. Всього було опитано 10 194 особи, не менше 400 в кожній з областей.

Одним з питань, було оцінити стан власного здоров’я. Респондентам пропонували дати оцінку стану свого здоров’я за 5-ти бальною шкалою: дуже погане, погане, середнє, хороше і дуже хороше.

Результати опитування показали, що гірше за всіх здоров’я у жителів Херсонської області (майже кожен четвертий (22,4%) оцінив стан власного здоров’я як погане або дуже погане). На другому місці жителі Кіровоградської області, тут кожен п’ятий (19,4%) незадоволений своїм здоров’ям. Третьою в трійці “антилідерів” стала Запорізька область, з показником 17,2%.

Що ж стосується найздоровіших громадян, то це жителі Києва. Троє з чотирьох (74,6%) вважають стан свого здоров’я добрим або дуже добрим. На другому місці Полтавська область, тут 63,1% здорових жителів. І замикає трійку лідерів Рівненська область з часткою здорового населення 56,6%.

Загальна ж картина по всій Україні наступна: 10,8% оцінюють стан свого здоров’я як погане, 40,8% як середнє і 48,4% вважають себе здоровими.

Самооцінка стану здоров’я, %

таблиця даних

Джерело інформації: http://health-index.com.ua