Електронна автоцивілка – питання та відповіді

20 March 2018
Електронна автоцивілка – питання та відповіді

Нагадаємо, що 7 лютого 2018 офіційно стартував продаж електронного поліса ОСЦПВ в Україні. 

Як нововведення вплинуло на автовласників?

Тепер у власників транспортних засобів з’явилася можливість купувати поліси з автоцивілки через інтернет.

Сотні фахівців страхового ринку працювали над впровадженням електронного страхового полісу протягом декількох років.

Діджіталізація – важливий і необхідний момент розвитку страхового ринку України. Сьогодні у клієнта є можливість укласти договір ОСЦПВ онлайн, а також врегулювати страховий випадок через електронний європротокол. Автоматизація дає людині доступ до страховика 24/7. Все це за допомогою кліку.

На думку МТСБУ, вихід в онлайн дозволить зробити страховий ринок України надійнішим і ефективнішим.

“МТСБУ уважно вивчило досвід країн, що впровадили електронний поліс у себе і ми розуміємо “підводні камені”, які ймовірно зустрінуться і на нашому шляху. Але ми готові до цього і будемо і далі працювати над питаннями кібербезпеки і збереження даних клієнтів”, – заявив Володимир Шевченко.

Як патруль Нацполіціі перевірятиме валідність е-полісів?

Під час здійснення контролю за дотриманням правил дорожнього руху поліцейські будуть використовувати інфорпортал Національної України і базу МТСБУ. Таким чином буде проходити перевірка дійсності договорів внутрішнього (ОСЦПВ) або міжнародного (“зелена карта”) обов’язкового страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Якщо при перевірці у водія немає поліса ОСЦПВ, штраф становить 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (згідно з ч. 1 ст. 126 Кодексу України про адміністративні порушення). Про це йдеться в офіційній відповіді Департаменту патрульної поліції на запит агентства «Інтерфакс-Україна» про готовність співробітників поліції до введення в Україні електронної автоцивілки.

Про зміни в Правилах дорожнього руху:

“Там буде вказано два види полісів: електронний і звичайний. Також буде вказано, що наявність поліса може перевірятися шляхом пред’явлення його на паперовому або електронному носії, або підтвердженням з Централізованої бази даних (МТСБУ). Правила дорожнього руху затверджує Кабінет міністрів. Підготовкою змін займається поліція, але текстівки вже є”, – член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб.

Статистика продажів електронних полісів:

Згідно з даними МТСБУ за перший місяць продажів було реалізовано 1005 електронних полісів на суму в 678 тис. грн.