Осіння депресія: причини та способи подолання

14 November 2023
Осіння депресія: причини та способи подолання

Осінь – час романтичних прогулянок в лісі, пушистих светрів та ароматного гарбузового супу. Проте для багатьох людей цей період також асоціюється зі зниженням настрою та втомою, відомими як “осіння депресія”. Що спричиняє це явище та як з ним впоратися?

Термін “осіння депресія” часто використовується не з медичної точки зору, а як популярний вираз для опису сезонного зниження настрою, яке багато людей відчувають восени. Офіційної медичної діагноз “осінньої депресії” не існує в Міжнародній класифікації хвороб (МКХ-10) або Діагностичному та статистичному керівництві психічними розладами (DSM-5), які є основними діагностичними довідниками для психічних розладів. Також це явище називають “Осіння хандра”.

 

Причини осінньої депресії:

  • Зміни у природі: Зі зменшенням кількості сонячного світла та температури ми починаємо відчувати втому та сум. Це може впливати на наш настрій та емоційний стан.
  • Сезонні зміни: Осінь супроводжується переходом від активного літа до менш активного періоду. Зменшення зовнішньої активності може вплинути на емоційний стан.

 

Як впоратись з осінньою хандрою:

  1. Фізична активність: Регулярні фізичні вправи сприяють виробленню ендорфінів, які підвищують настрій та сприяють загальному самопочуттю.
  2. Правильне харчування: Збалансована дієта з включенням багатофункціональних продуктів, таких як овочі та фрукти, може підтримувати ваше фізичне і емоційне здоров’я.
  3. Відпочинок: Забезпечте собі достатньо часу для відпочинку і релаксу. Спробуйте медитацію або дихальні вправи.
  4. Спілкування: Проводьте час із близькими друзями та рідними. Спілкування з іншими може позитивно впливати на ваш настрій.
  5. Професійна допомога: Якщо ви відчуваєте серйозний дискомфорт або симптоми депресії тривають тривалий час, зверніться до фахівця. Психотерапія або консультація з лікарем можуть бути корисними.
  6. Осіння хандра – це нормальне явище, і багато людей стикаються з нею.

 

Важливо пам’ятати, що є способи подолати цей стан та підтримати своє емоційне здоров’я. Не соромтеся звертатися за допомогою, коли вона потрібна, і прагніть підтримувати баланс у своєму житті під час цього перехідного сезону.

 

Бережіть себе та не забувайте про страховий захист!