Психологічне здоров’я під час карантину

2 April 2020
Психологічне здоров’я під час карантину

Зараз карантин охопив усі сфери діяльності та все населення України. За результатами Всеукраїнського національно опитування Info Sapiens, 69% осіб вказали, що їх сім’ї так чи інакше постраждали від епідемії.

Українці зіштовхнулися з низкою проблем: ізоляція, втрата роботи, ризик зараження, страх перед невідомим. Карантинні заходи в Україні досить суворі, а значить, її громадяни опинилися в абсолютно незвичній і навіть стресовій для себе ситуації.

Але психологи закликають не панікувати і дивитись на теперішні реалії з оптимізмом.

Адже все колись закінчується і важливо вийти з нинішньої ситуації переможцем.

Як пережити важкі часи та подолати стрес? Психологи рекомендують:

  1. Фільтрувати потік інформації з соціальних мереж. Оберіть інформаційні ресурси, які ви будете читати. Всіх, хто сіє паніку, треба відсікти. Пам’ятайте, який інформаційний потік ви отримуєте, такий і віддаєте.
  2. Все наше життя – це комплекс звичок. Важливо зберегти всі «ритуали» звичайного життя. Це дасть можливість відчувати стабільність та не втратити ритм повсякденного існування. Наприклад: ви зранку вставали, пили каву та збирались на роботу – збережіть ці звички. Максимально наблизьтесь до вашого робочого дрес-коду. Плануйте та координуйте свій час так, щоб він був ідентичним зі звичайним.
  3. Підтримуйте спілкування з колегами. Важливо ділитися ідеями та досягненнями – це допоможе бути у тонусі та створить додаткову мотивацію для праці.
  4. Створіть невеликий перелік правил, котрих ви будете дотримуватись. Не пускайте у ваше життя хаос. Не відкладайте справи на завтра.
  5. Підтримуйте комунікацію з родичами та друзями. Якщо раніше ви не мали часу на це, то зараз найкращий момент. Підтримуйте близьких людей та несіть позитивні думки.
  6. Появу вільного часу треба використати з користю. Навчіться чомусь новому, підвищуйте кваліфікацію.
  7. Організуйте правильний раціон та дотримуйтесь дієти. Забудьте про швидкі перекуси та фастфуд. З появою вільного часу ви можете набути звички здорового харчування.
  8. Піклуйтесь про свій організм та займіться спортом. В інтернеті є багато програм тренування, котрі адаптовані спеціально до домашніх умов. Скористайтесь можливістю вийти з карантину у гарній фізичній формі.

 

“Все минає… і це теж пройде”.

Бережіть себе, піклуйтеся про своє психологічне і фізичне здоров’я.