Ринок страхування 2018

23 January 2018
Ринок страхування 2018

Чого очікувати від тенденцій 2018 року? Як зміниться ринок страхування в Україні? Страховий брокер проаналізував ключові тренди, на які варто звернути увагу.

1. Глобалізація

Укрупнення бізнесу – це основний тренд нового року, який плавно переходить з 2017.

60% українського ринку знаходяться в ТОП-30 страхових компаній. Топові компанії будуть продовжувати зростати за рахунок злиттів, пошуку нових інвесторів, банкрутства та відкликання ліцензій дрібних страховиків.

Щороку ми чуємо від експертів схожі прогнози, що страхові компанії будуть масово зникати через недостатні розміри активів. У минулому році відкликані ліцензії щонайменше у п’яти страховиків. На думку регуляторних органів, необхідно прийняти ряд законопроектів і очистити компанії, що існують номінально. В Україні немає потреби в 356 страхових компаніях.

 2. Діджиталізація

Тренд на найближчі 5 років – страхові компанії йдуть в діджитал.

Це вплине на персонал, який задіяний в страхуванні. Компанії плавно відходять від співпраці з агентами і переходять в онлайн.

Поліс цивільної відповідальності, страховка для подорожуючих за кордон автоматизуються і перейдуть в інтернет.

Великі провайдери страхового ринку України вже впроваджують мобільні додатки і чат – боти. Такі кроки приведуть до зростання конкуренції серед страхових компаній і брокерів.

Зросте потреба інвестувати в розробку і модернізацію онлайн-платформ. Діджитал поліпшить якість сервісу і заощадить час клієнта.

3. Зростання особистих видів страхування

Кількість застрахованих виросте, щонайменше, на 30%.

Зокрема зміниться і сам ринок медичного страхування. Державні реформи змушують споживачів звертатися в комерційні клініки. І цю допомогу повинен хтось організовувати.

Падіння курсу гривні і зростання індексу інфляції будуть впливати і на страхові премії.

4. Пряме врегулювання

При ДТП пряме врегулювання полягає в тому, що за завдану шкоду, потерпіла сторона, буде отримувати гроші за допомогою своєї страхової компанії, а не як зараз, коли збиток оплачує страхова компанія винуватця ДТП.

Плюси прямого врегулювання збитків по ОСЦПВ полягають в тому, що власник автомобіля може сам вибрати надійну страхову компанію, де надалі може отримати страхове відшкодування.

Так само пам’ятайте про те, що багато компаній встановлюють по ОСЦПВ франшизу, що теж впливає на розмір отриманого вами страхового відшкодування.

5. Кіберстрахування

Це складні ризики, на які чекає економіка України.

На даний момент в країні немає перестрахування, андреррайтінга, статистики та історії. Це означає, що і підстав для розвитку таких видів страхування теж немає.

6. Корпоративне медичне страхування

Як і раніше фаворитами в корпоративному медичному страхуванні залишаються агро і IT сегменти.