Вакцинація для дорослих

30 January 2018
Вакцинація для дорослих

Зараз дуже активно обговорюють вакцинацію від кору для дорослих. Також є питання щодо вакцинації від правця та дифтерії.
Ми підготували короткі пам’ятки стосовно щеплення.

Скільки коштують вакцини в приватних клініках?

Середня вартість вакцинації АДС в Києві – від 800 грн. (Консультація лікаря і саме щеплення).

Середня вартість вакцинації КПК в Києві становить від 700 грн.

Вакцинація Правець і Дифтерія

Вакцинації залишаються медичною процедурою, своєчасне проведення якої дозволяє
уникнути розвитку багатьох інфекційних захворювань, які становлять небезпеку для здоров’я і життя людини. У відповідь на введення в організм частинок збудника імунна система виробляє антитіла, здатні згодом знищити небезпечний антиген і попередити захворювання.

Перелік щеплень і терміни їх проведення (для надійності часто необхідно проводити і
ревакцинацію) вказані в Календарі вакцинації, затвердженому МОЗ України.

Сьогодні існує тільки одна інфекція, щеплення від якої кожній людині рекомендується повторювати не рідше ніж один раз на 10 років – це правець.

При цьому захворюванні спори збудника, що знаходяться в грунті, можуть потрапити в організм через будь-яке, навіть незначне пошкодження шкіри, а пов’язки, якими таку рану прикривають, створюють ідеальні умови для розвитку інфекції.

Якщо ж людина повністю щеплена (отримала шість доз вакцини АКДС в дитинстві), то їй достатньо вводити 1 раз на 10 років правцевий анатоксин. В цьому випадку організм підтримує потрібний рівень антитіл.

Сьогодні для попередження правця використовують вакцину АДС. Дана вакцина містить також компоненти, які стимулюють вироблення антитіл і проти дифтерії – інфекції, яка небезпечна критичним порушенням прохідності верхніх дихальних шляхів і важким ураженням серцево-судинної системи.

Безкоштовно дорослих вакцинують при великих ранах, в які могли потрапити частинки грунту, а також при укусах тварин. Такого щеплення не завжди достатньо при значному забрудненні рани, і в цьому випадку додатково рекомендують введення протиправцевої сироватки, яку доведеться оплачувати самостійно.

Вакцинація від кору

Чи потрібна вакцинація дорослим і де можна її провести?

Кір є типовою “дитячою” інфекцією, адже в період до масової вакцинації цією хворобою частіше хворіли діти, які відвідували дошкільні установи і школи. При контакті з хворим інфекція виникне у 99 людей зі 100 (за умови, що до такої зустрічі вони не були вакциновані).

Сьогодні введення живої ослабленої вакцини КПК, в складі якої присутні збудники кору, залишається єдиним надійним способом попередження цього захворювання. Це щеплення введено в Національний календар вакцинації, затверджений МОЗ України, згідно з яким КПК вводиться дітям у віці одного року і шести років (ревакцинація).

Питання про те, чи потрібна вакцинація дорослим і хто її повинен організовувати (і оплачувати, що досить важливо), широко обговорюється в суспільстві. Лікарі кажуть, що при будь-яких сумнівах щеплення краще, ніж очікування, адже тільки введення вакцини, навіть після контакту, може попередити захворювання. Важливо пам’ятати, що від кору, в 99% оберігає або захворювання, перенесене раніше, або повноцінна вакцинації (введення двох доз препарату КПК).

Іншими словами – якщо людина раніше хворіла на кір в будь-якому віці, другий раз вона не може захворіти, адже ця інфекція залишає стійкий довічний імунітет. Що стосується вакцинації, то потрібно бути впевненим, що вона була проведена правильно – про це свідчить результат спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла, вироблені організмом. Дослідження може призначити сімейний лікар, терапевт або імунолог – воно необхідне дорослим, які за родом своєї діяльності постійно контактують з багатьма дітьми (вчителям, вихователям, медикам і т.д.).

Результат також оцінює лікар – якщо в крові досить протикорових імуноглобулінів класу G, то необхідності в щепленні немає, в іншому випадку потрібна обов’язкова двократна вакцинація з інтервалом між введеннями не менше 28 календарних днів.

Таке щеплення дорослим доведеться робити за свій рахунок – кошти в бюджеті на ці витрати для дорослого населення не передбачені. Вакцинацію проти кору для дорослих пропонують багато приватних медичних центрів – в таких клініках наявна достатня кількість вакцини Пріорікс виробництва Бельгія (її ж використовують для вакцинації дітей). Для пацієнта будь-якого віку необхідно проконсультуватися з лікарем (терапевтом чи педіатром) до введення препарату.

Середня вартість вакцинації в Києві становить від 700 грн.

Вартість аналізу, уточнюючого наявність імунітету – від 800 грн.