Щеплення проти кору. Питання батьків – відповіді лікаря

17 January 2018
Щеплення проти кору. Питання батьків – відповіді лікаря

Все більше застрахованих запитують щодо вакцинації дітей проти кору. Відділ супроводу зібрав 8 питань, що найбільше цікавлять батьків. Порадами поділилася штатний лікар Страхового адвоката, лікар-терапевт з 19-річним досвідом роботи.

1. Де можна вакцинуватися і яка ціна?

Вакцинуватися можна в державних клініках за місцем проживання. У поліклініках вакцина має бути безкоштовною.

Що стосується приватних клінік, там вартість щеплення може бути від 500 грн. Плюс огляд педіатра. Все залежить від класу клініки і кваліфікації лікаря.

2. Яка повинна бути вакцина?

Єдина вакцина КПК (кір, паротит, краснуха), яка дозволена на території України – це вакцина бельгійського походження “Пріорикс”.

3. На що повинен звернути увагу педіатр під час огляду?

Виміряти температуру. Оглянути дитину, послухати. Чи немає у дитини ознак гострого респіраторного захворювання. І чи перенесла дитина ГРЗ протягом двох останніх тижнів. Перевірити видимі слизові оболонки (очі і порожнину рота) на наявність висипань.

4. На що звернути увагу під час вакцинації?

Вакцину повинні при вас дістати з холодильника. Показати маркування вакцини. В одній ампулі повинна міститися одна доза. Перше таке щеплення роблять в стегно в 1 – 1,5 років. У 6 – 7 років – друга доза щеплення – ревакцинація вводиться в плече.

5. Що робити до щеплення?

Уточнити, згадати, чи точно робили це щеплення. Якщо немає впевненості, чи була дитина вакцинована раніше, здати кров на імуноглобулін. Якщо в результатах аналізів буде виявлено імуноглобулін G, то вакцинація проведена.

6. Що робити після щеплення?

Спостерігати. Можливе підвищення температури на 3-5 день після вакцинації. Також можуть з’явитися болісні відчуття шийних лімфовузлів або легкі катаральні явища. Це нормальна реакція на вироблення імунітету. Нічого робити не потрібно.

7. В якому віці необхідна вакцинація від кору?

В 1 рік. І ревакцинація в 6 років перед школою. Якщо немає жодного щеплення КПК, то роблять 2 уколи з інтервалом в 30 днів.

8. Чи входить вакцинація в програму страхування?

Ця опція залежить від страхової програми.