Технологія Blockchain та страхування

9 February 2018
Технологія Blockchain та страхування

У жовтні 2016 року п’ять компаній-представників страхового ринку запустили The Blockchain Insurance Industry Initiative B3i.
Сьогодні B3i initiative складається з 15 членів з усього світу. Учасники ініціативи спільно досліджують здатність технології блокчейн підвищити ефективність обміну даними між перестрахувальними та страховими компаніями.

А що ж це таке, технологія блокчейн?

Сам термін Blockchain трохи описує його завдання і призначення. “Block” – це блоки, “chain” – це “ланцюжок”. Значить, Blockchain – це ланцюжок блоків. Причому не просто ланцюжок. У ньому витримується строга послідовність.

Що таке блоки? Блоки – це інформація про транзакції, угоди і контракти всередині системи.

Вся інформація в блокчейн накопичується і формує базу даних, що постійно доповнюється. З цієї бази неможливо нічого видалити або замінити блок. Більш того, ця база “безмежна” – в неї може бути записана нескінченна кількість транзакцій.

Переваги блокчейна для бізнесу:
  • Децентралізація – в ланцюжку немає сервера. Кожен учасник – це і є сервер, який підтримує роботу всього блокчейна.
  • Прозорість – інформація про угоди, транзакції зберігається і представлена у відкритому доступі. Ці дані неможливо змінити.
  • Теоретична необмеженість – теоретично ланцюжок може доповнюватися записами до нескінченності.
  • Надійність – для того, щоб записати нові дані необхідний консенсус вузлів блокчейна. Таким чином операції фільтруються і записуються тільки легітимні транзакції. Здійснити підміну хеша неможливо.
  • Універсальність – блокчейн може застосовуватися в різних сферах життя: у фінансовому секторі, юриспруденції, нерухомості, страхуванні.
Тепер можна докладно поговорити про блокчейн в страхуванні.

На даний момент членами B3i є Achmea, Aegon, Ageas, Allianz, Generali, Hannover Re, Liberty Mutual, Munich Re, RGA, SCOR, Sompo Japan Nipponkoa Insurance, Swiss Re, Tokio Marine Holdings, XL Catlin and Zurich Insurance Group. Початковими п’ятьма членами були Aegon, Allianz, Munich Re, Swiss Re і Zurich.

“Технологія блокчейн має потенціал оптимізувати бізнес процеси і оцінити ланцюжок в страховій індустрії,” – Герхард Ебелінг, генеральній менеджер і глава департаменту IT операція в Hannover Re (члени B3i з лютого 2017).

Передбачається, що блокчейн і смартконтракти зможуть підвищити ефективність сектора до 30%.

П’ять страхових гігантів запустили blockchain ініціативу для того, щоб вивчити можливість використання технології в страхуванні і запустити її, як основу доказу страхової концепції. Але на перший цифровий поліс зважилися American International Group, Standard Chartered Bank і IBM.

Ще одна американська страхова компанія Risk Cooperative планує впровадити технологію блокчейн в сфері кіберстрахування.

Очікується, що в 2018 році все більше страхових компаній підключаться до вивчення та використання нових можливостей.

За результатами тестування і згідно з прогнозами експертів, існує мінімум три способи використання технології для поліпшення якості і розвитку ринку страхування.

Переваги для страхового сектора:
  • підвищення лояльності і зацікавленості клієнтів;
  • пропозиції нових економічно вигідних продуктів для ринків, що розвиваються;
  • розробка страхових продуктів, пов’язаних з «інтернетом речей».

Успіх буде полягати в надійнії розподіленій платформі. Платформі, на якій клієнти зможуть безпосередньо працювати зі своїми особистими даними, колективними страховими полісами і розумними контрактами.

“Ми ігноруємо виклик на свій страх і ризик: якщо лідери ринку не зроблять крок вперед, це зроблять нові гравці.” – Bundeep Singh Rangar, голова правління і виконавчим директор PremFina.

Більше про ініціативу B3i можна почитати на їх сайті.