Як компанії зможуть записати співробітників на вакцинацію?

13 April 2021
Як компанії зможуть записати співробітників на вакцинацію?

Найгарячіша тема сьогодні — вакцинація. Щодня нас запитують застраховані з приводу вакцинації проти COVID-19.

Продовжуємо ділитися новинами та апдейтами.

9 квітня на пресланчі заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що організації в Україні зможуть записати співробітників на вакцинацію.

Організації в Україні, які мають понад 100 працівників, зможуть записатися на колективну вакцинацію проти COVID-19

«Якщо компанія має понад 100 працівників, вона може зателефонувати на лінію, записатися на вакцинацію, і до них виїде мобільна бригада, щоб зробити щеплення», — Віктор Ляшко.

Національний план вакцинації передбачає щеплення більшості дорослого населення ㅡ близько 70% людей. Це приблизно 24 млн людей і 48 млн щеплень, якщо враховувати дві дози вакцини.

За словами Ляшка, щоби виконати цей план, в Україні треба буде з травня по грудень робити приблизно по 6 млн щеплень на місяць.

«У великих містах ми плануємо зробити вакцинальні центри. Знову ж таки, вони можуть спрацювати, якщо буде достатня кількість вакцин», — каже Ляшко.

На базі великих площ, таких як виставкові центри та стадіони, планують відкрити центри вакцинації. Орієнтовно вони можуть розпочати свою роботу в червні-липні.

Кого роботодавці реєструють на вакцинацію?

Цього тижня МОЗ України повідомили, що якщо ваша професія є в переліку — про запис у чергу або ж реєстрацію на щеплення проти COVID-19 подбає ваш роботодавець. Це залежить від того, який етап вакцинальної кампанії.

Перелік від МОЗ:

  • Працівники сфери охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери
  • Працівники структури державної безпеки (Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Національна гвардія, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Державна прикордонна служба, Служба безпеки)
  • Працівники чи мешканці інтернату, будинку для літніх людей
  • Військовослужбовці

 

Алгоритм запису для роботодавців:

  1. Регіональні координатори з вакцинації поінформують управлінців кожної сфери, зокрема керівників закладів, про початок вакцинації цієї цільової групи та звернуться з проханням щодо формування списків.
  2. Керівники закладів передають ці списки регіональному координатору з вакцинації.
  3. Керівники закладів готують приміщення для вакцинації та домовляються з регіональним координатором про день та час візиту мобільної бригади.
  4. У призначений день і час проводять вакцинацію за списком.
  5. Важливо не забути взяти з собою на вакцинацію копію про підписання декларації або паспорт з ідентифікаційним кодом (для реєстрації в електронній системі охорони здоров’я).