Як спорт впливає на стрес?

29 March 2023
Як спорт впливає на стрес?

Страховий Адвокат разом з Віце-чемпіонкою Олімпійських Ігор та Чемпіонату Світу Іриною Ліщинською радить займатись спортом та вберегти своє здоров’я від впливу стресу.

Війна, що точиться в Україні, викликає стрес, впливає на дихальну, ендокринну, серцево-судинну системи людського організму та на опорно-руховий апарат. Стрес є захисною реакцією на зовнішні подразники.

Вона проявляється фізично, психічно, емоційно та дає змогу адаптуватися до цих змін. Стрес виникає від взаємодії із соціумом, особливо в період воєнного стану.

Біг має позитивний вплив на ментальне здоров’я людини та допомагає боротися зі стресом.

Ось декілька причин надіти кросівки та вийти на пробіжку:

💜 По-перше, біг допомагає зменшити рівень стресу і тривоги. Під час бігу наш організм виділяє гормони щастя – ендорфіни, які зменшують рівень стресу та поліпшують настрій. Крім того, біг допомагає зосередитися на данному моменті та відволіктися від проблем, що виникають у повсякденному житті.

💜 По-друге, біг допомагає покращити якість сну. Регулярні тренування підвищують рівень фізичної втоми, що допомогає заснути швидше та покращити якість сну.

💜 По-третє, біг допомагає підвищити самооцінку. Досягнення мети – наприклад, регулярно виходити на тренування, біг на певну відстань чи покращення часу пробігання – допомагають відчути себе більш успішним і задоволеним.

💜 По-четверте, біг може бути часом для саморефлексії. Тренування на свіжому повітрі допомагає людині зосередитися на своїх думках та почуттях, що може бути корисним для розуміння себе та своїх потреб.

✅ Отже, біг має позитивний вплив на ментальне здоров’я людини, сприяючи зменшенню стресу та тривоги, покращенню якості сну, підвищенню самооцінки та стимулюванню саморефлексії.

Бігаймо разом 😊

Автор: Ірина Ліщинська – Віце-чемпіонка Олімпійських Ігор та Чемпіонату Світу, засновник і тренер бігового клубу «IRYNAWEEK”.